• یکشنبه, ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  • اخبار
  • 183 بازدید
  • بدون دیدگاه
راه اندازی پردیس پارک های علم و فناوری در شهرک های صنعتی کشور در دستور کار قرار خواهدگرفت.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: راه اندازی پردیس­ پارک­های علم و فناوری در شهرک­های صنعتی با همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک­های صنعتی کشور در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، نشست مشترک معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک­های صنعتی به همت پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و شرکت شهرک­های صنعتی استان در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک­های صنعتی ایران و با حضور مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کارهای نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سرپرست دفتر سیاست­گذاری، برنامه­ریزی و توسعه فناوری و نوآوری وزارت علوم برگزار شد.

در این نشست دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: یکی از مهترین مشکلات کشور بحث اشتغال است و یکی از بهترین بسترهای ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل کرده جامعه پارک­های علم و فناوری و شرکت­های دانش بنیان هستند. دکتر علی خیرالدین با اشاره به توانایی تبدیل ایده به محصول توسط فارغ التحصیلان دانشگاه افزود فعالیت بیش از 50 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه در شرکت­های دانش بنیان موجب ارتقا 20 پله­ای رتبه فناوری ایران در بین کشورهای جهان طی 10 سال گذشته شده است. معاون فناوری وزیر علوم یکی از مشکلات پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را نبود فضای مناسب توسعه عنوان نمود و خاطر نشان کرد فضاهای خالی موجود و بلا استفاده در شهرک های صنعتی می تواند در حل این مسئله موثر باشد که با تعریف سازکاز مناسب می توان زمینه در اختیار قرار دادن این فضاها به پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را فراهم نمود. خیرالدین در پایان تاکید کرد انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت صمت می تواند موجب هم افزایی بیشتر در کمک به توسعه شرکت های دانش بنیان و ایجاد پردیس پارک های علم و فناوری در شهرک­های صنعتی شود.

دکتر علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز با اشاره به واگذاری زمین در شهرک های صنعتی از طریق مزایده خواستار تعریف بسته حمایتی متفاوت برای شرکت های دانش بینان شد. معاون وزیر صمت گفت: با توجه به کار متفاوت و علمی شرکت های دانش بنیان باید متفاوت از دیگر شرکت ها دیده شود و این نیاز به تعریف شاخص برای مشخص نمودن شرکت های هایتک دارد. دکتر رسولیان درخصوص واگذاری زمین در شهرک های صنعتی به پارک های علم و فناوری تاکید کرد از همه ظرفیت های قانونی برای این موضوع استفاده خواهیم کرد. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به بازدید از مدل موفق مرکز نوآوری صنعتی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری این موضوع را نشان وجود عزم جدی در برای توسعه شرکت های صنعتی در شهرک های صنعتی دانست. معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در پایان خواستار همکاری جدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای توسعه شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی شد.

گفتنی است در ابتدای این نشست اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری به بررسی موانع و چالش های استقرار پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی پرداخت و لزوم شکل گیری مجموعه هایی در شهرک های صنعتی جهت استقرار شرکت های دانش بنیان رشد یافته به منظور جلوگیری از موازی کاری، صرفه جویی در هزینه های زیرساخت و تجمیع حمایت های مالی بین سازمانی در استان ها تاکید کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید