مرکز نوآوری صنعتی

مرکز نوآوری صنعتی شماره (1) پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

مرکز نوآوری صنعتی شماره (1) یکی از چهار مراکز نوآوری صنعتی پارک علم و فناوری استان می باشد که دراواخر سال1393 با تعداد 4 شرکت در یک فضای استیجاری واقع در قطب صنعتی شهرکرد شروع به کار نمود. در تابستان 1394ملک فوق توسط پارک خریداری گردیده و از همان زمان بازسازی این مجتمع آغاز گردید. در اواخر سال 1394مجتمع کارگاهی به صورت رسمی توسط جناب آقای دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرحوم جناب آقای شیخ زین الدین افتتاح گردید و در اواخر سال1397 نام مجتمع کارگاهی به مرکز نوآوری صنعتی تغییر پیدا نمود.

مساحت کلی مرکز نوآوری 3850متر مربع و با زیربنای حدود 2900 متر مربع می باشد.

در حال حاضر تعداد 25 شرکت در مرکز نوآوری صنعتی با محصولاتی متنوع از جمله: سایلنسر ها و اجکتورهای تخصصی، تجهیزات آلتراسونیک، دستگاه بشکه بردار، نمونه بردار غلات، تولید فن کویل، تولید کشت بافتی گیاه گل محمدی و دستگاه تولید فیلامنت پرینتر سه بعدی از ضایعات پلیمری مشغول به فعالیت هستنند.

تعداد افراد شاغل در مرکز نوآوری صنعتی 50 نفر به طور مستقیم و 80 نفر به طور غیر مستقیم می باشند.

پارک علم و فناوری استان،برای حمایت از شرکتهای مستقر در مرکز نوآوری، نسبت به تجهیز کارگاه عمومی اقدام نموده و تجهیزاتی بالغ بر 40 میلیارد ریال. از جمله این دستگاه ها میتوان به دستگاه های تراش،فرزیونیورسال، CNC، برش پلاسما، هواگاز و….اشاره نمود.

جهت آشنایی بیشتر اینجا را کلیک کنید